Učíme děti cizí jazyk

Asi odhadnete, že začít s angličtinou nebo jiným cizím jazykem u svých dětí co nejdříve, je výhodné. Děti získají výborný základ pro hladké zvládnutí jazyka v dalších letech. Nové podněty a slovní obraty naprosto přirozeně od svého okolí přejímají, vstřebávají je jako houby a ani to neberou jako “učení”. Málo se už ale ví, že úplně nejvnímavější k jazykům jsou ty nejmenší děti – od svého narození do 2 let. Navenek to tak sice možná nevypadá, ale i miminka už umí rozpoznat mateřský jazyk od cizího. Mateřský jazyk mají ostatně “naposlouchaný” už z prenatálního období.

Tato ohromná kapacita, která našim nejmenším dovolí se postupně naučit mateřský jazyk, se ale s věkem zmenšuje. Současně postupně klesá i vrozená schopnost naučit se další, cizí jazyky. Až do přibližně 7 let mají děti před námi dospělými ohromnou výhodu v lehkosti a rychlosti, s jakou jim učení jazyka jde. A platí, že ještě i teenager má k cizímu jazyku poměrně snadnou cestu, pokud tedy nepokulhává jeho motivace.

Pokud jste se tedy rozhodli s jazykovou výbavou svého potomka něco dělat, zbývá vybrat vhodnou jazykovou školu, která kurzy pro děti příslušného věku dělá. Předškolní děti vyžadují samozřejmě úplně jiný přístup učitele, než děti starší, nebo dospělí. Najít vhodný kurz pro dítě je těžší, protože kvalitní dětské kurzy nemají v nabídce zdaleka všechny školy. Ale nabídka se stále rozšiřuje, a pokud si projdete výpis aktuálních jazykových kurzů pro děti, zjistíte, že se zdaleka nemusíte omezovat na angličtinu nebo němčinu. K dispozici jsou třeba i čínština, italština nebo japonština.

Při výuce dětí má klíčovou roli kvalitní lektor. Takový, který děti umí nadchnout, ke kterému děti vzhlíží a chtějí od něj být pochváleny. Děti se nejvíc naučí, když si hrají, objevují a přitom mimoděk používají cizí jazyk. Velkou roli při tom hrají ty správné pomůcky, takže se nebojte před kurzem přeptat, jaké lektor v hodině používá.

Proč ale myslet jen na děti a zapomenout na sebe? Využijte svého odhodlání dát dětem dobrý start do cizích jazyků jako motivaci pro své vlastní studium. S dětmi se budete vzájemně podporovat.

Jak ušetřit při studiu jazyků

Pokud máte pocit, že jazykové školy a jejich konverzační kurzy jsou pro Vás z ekonomického hlediska neprůchodné, možná se Vám bude hodit informace o slevách. Dokonce i jazykové školy poskytují na své kurzy slevy – a nejedná se o žádné kurzy nižší kvality. Zvýhodněné bývají takové kurzy, které školy z nějakého důvodu nezaplnily – třeba ty v méně žádaných časech či pokročilostech. Do takových kurzů se dá někdy přiskočit za běhu, i v době, kdy se nové kurzy zpravidla nezahajují – poté neplatíte celý kurz, ale pouze ty lekce, které zbývají do konce. Takové kurzy můžete najít například na portálu SlevyKurzu.cz – a nejsou to zdaleka jen kurzy angličtinykurzy němčiny. Jazyků bývá v nabídce mnohem více.

Online pomůcky pro studium angličtiny

Procvičování na internetu zdaleka není jen pro samouky. Odkazy na cvičení gramatiky, poslechů i naučné hry se hodí i jako doplněk běžné výuky. Na portálu Angličtina online si přijdou na své i učitelé angličtiny, kteří hledají vhodné materiály pro výuku angličtiny. Portál totiž shromažďuje všechny možné materiály a odkazy, které se týkají praktického procvičování anglického jazyka. Naleznete na něm také jazykové lektory a konkrétní kurzy, které se právě konají na různých místech v ČR. Pro zájemce z profesní sféry, kteří potřebují zajistit překlady angličtiny, jsou zde také uvedení překladatelé angličtiny.

Online pomůcky pro studium němčiny

Němčina online je variací výše uvedeného portálu se zaměřením na německý jazyk a jeho trénink. Na internetu je možné najít mnoho materiálů zaměřených na výuku němčiny. Vám nicméně stačí prolistovat si tento online katalog, protože tvůrci webu už veškerou práci s vyhledáváním udělali za Vás. Ani tentokrát nevynechali kontakty pro ty zájemce, kteří potřebují zajistit kvalitní překlady němčiny.

Online pomůcky pro francouzštinu, španělštinu a italštinu

Jazykové mutace těchto studijních portálů existují i pro další populární jazyky. S hledáním překladatele, tlumočníka, studijního materiálu nebo kurzu Vám pomohou portály Francouzština online, Španělština onlineItalština online.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.