Z nuly až na vrchol

Z nuly až na vrchol

Každý z nás během svého života pochybuje. Dělám to správně? Je reakce mého okolí pravdivá? Nebo mi nepřejí a záměrně snižují mou sebedůvěru?

Před několika lety jsem narazila na knihu Iva Tomana. Měla zvláštní až pobuřující název – Debordelizace hlavy. To mě zaujalo. Knihu jsem si koupila a přečetla, ne, zhltla, za jeden večer a noc. Jakoby v té knize psal o mně. O všech těch nejistotách, pochybnostech, o závisti mého okolí, o nedůvěře v sebe sama a své schopnosti.

Kniha pro mě byla natolik motivující, že jsem ze dne na den uskutečnila definitivní rozhodnutí. A s časovým odstupem mohu jen konstatovat, že to byl začátek mých nejdůležitějších životních změn.

Co jsem udělala? Opustila jsem po 12 letech svou prosperující firmu jako společník, opustila jsem svoje kolegy a rozhodla se žít podle svých vlastních rozhodnutí. Samozřejmě s vědomím, že já, jen já, budu ten, kdo ponese veškerou zodpovědnost za svoje chování, rozhodování a ponese na svých bedrech veškeré úspěchy i neúspěchy.

Tehdy vznikla naprosto spontánně současná firma NovaDida, s.r.o. Měla jsem takový strach! Zvládnu to? Nebo do roka zkrachuju, jak mi to všichni okolo předpovídali? S výsměchem a pohrdáním? Co si myslíš, že jako sama ženská něco dokážeš? V podnikání? Ve světě mužů?

Až do vzniku své firmy jsem pracovala výhradně s muži. Byla jsem víc chlap než žena. A byla jsem opravdu dobrá. Jenže muži se k mužům chovají jinak, k ženám také. Jste-li svou podstatou více muž, než žena, brzy se to obrátí proti vám. A já už jsem nechtěla být „generál v sukních“.

Uběhlo několik let. Konečně jsem si sama mohla vybrat, od koho budu brát zkušenosti a začala jezdit na školení Iva Tomana.

Jeho přednášky jsou několikanásobně dražší, než kurzy ostatních firem. V čem je však podstatný rozdíl, je to, že on mluví výhradně o svých vlastních zkušenostech. On zásadně říká nahlas svůj názor. On zásadně nejde s proudem, jen proto, že si to tak většina myslí. A proto je autorem mnoha bestselerů na knižním trhu, proto je tak úspěšný a uznávaný.

Po několika letech, co jsem si už sama ujasnila, kudy povedou moje kroky, jsem se zúčastnila 18. listopadu 2015 konference Z nuly na vrchol a napjatě poslouchala životní příběhy lidí, kteří vytvořili značku, nebo se značkou stalo jejich jméno, a dokázali mnohé.

  • Ivo Toman – nejznámější český školitel, autor 11 knih,
  • Leoš Mareš – nejúspěšnější a nejžádanější moderátor,
  • Beáta Rajská – módní návrhářka,
  • Barbora Chuecos – generální ředitelka Mary Kay,
  • Vlastislav Bříza – generální ředitel Koh-i-noorHardtmuth,
  • Petr Hrubý – zakladatel společnost Broker Consulting.

Každý z nich mluvil svých začátcích, o svých pádech… O momentech, kdy museli sebrat veškerou svou sílu, zvednout se a jít zase dál. O tom, jak důležité je dělat chyby. A jak ještě důležitější je, vzít je jakou cennou životní zkušenost a poučení.

Lidé se totiž rozdělují na dvě části. A nemůžu napsat poloviny.

Ta mnohem menší část se soustředí na to, aby řešili jen to, co ovlivní. Ti jsou úspěšní.

Ta mnohem větší část se zabývá hlavně tím, co neovlivní. Ti jsou neúspěšní.

Je totiž téměř nemožné změnit podmínky kolem sebe, ale každý může změnit podmínky v sobě. Své chování máme pod naprostou kontrolou jen my sami a nikdo jiný na celém světě.

Jak jsem tak poslouchala, a následně i mluvila, s přednášejícími, vnímala jsem tu jejich obrovskou energii, charisma a touhu být přínosem. Po každém z nich tady rozhodně zůstane nesmazatelná stopa.

 

.IMG_1158IMG_1172

  • Barbora Chuecos – generální ředitelka Mary Kay

IMG_1174

  • Vlastislav Bříza – generální ředitel Koh-i-noorHardtmuth